5 причин виходу на ринок США

5 причин виходу на ринок США

Вихід на ринок будь-якої країни  – важливий крок у бізнесі. Якщо ви націлені на глобальність, масштаб, свободу договірних та корпоративних відносин, то США – саме одна з таких країн. Отже, які ж причини виходу на американський ринок?

1. Глобальність

США  – третя у світі  за популяцією країна (350 000 000 людей) із ВВП понад 2,9 трильйонів дол. США. У Global Innovation Index США посідає перші місця за критеріями “глобальні корпоративні R&D інвестори” та “отримувачі венчурного капіталу”. А у списку Forbes 22 компанії із 50-ти  –  американські. 

Масштабний ринок підходить саме тим бізнесам, які готові підкорювати не лише свою локальну, а і глобальну сцену. Велика кількість населення, високий рівень ВВП може забезпечити швидкий ріст продажів та, відповідно, бізнесу.

2. Нові можливості, зокрема доступ до капіталу та ком’юніті

В першу чергу, США - це доступ до ринку капіталу. Як венчурного, так банківського. До речі, США посідає перше місце у світі за легкістю отримання кредиту (відповідно до Global Innovation Index). 

Також США славиться не тільки Кремнієвою долиною та долиною NAPA (каліфорнійських вин),  а і іншими бізнес-ком’юніті. Так, м. Вічіта (Канзас) є “світовою столицею” літакобудування, в м. Остін (Техас) локалізований технологічний кластер, а в м. Акрон (Огайо) - кластер із виробництва резини та супутніх виробів.     

Бізнес-кластери, впливові асоціації, бізнес-хаби, виставки та конференції світового масштабу відкриті для бізнесу, націленого на глобалізацію та масштабування.

3. Стабільність

Турбулентність дає багато можливостей для росту бізнесу, але часто робить його не прогнозованим та ризикованим. Стабільність, в свою чергу, надає можливість робити прогнози, плани та слідувати їм. Бізнес менше витрачає часу на їх перегляд, коригування та створення різних сценаріїв розвитку подій. 

Більш того, багато американських компаній та інвесторів надають перевагу роботі саме з американськими компаніями, мінімізуючи, таким чином, ризики турбулентності багатьох країн.

4.  Свобода договірних та корпоративних відносин

Одним із бар’єрів у веденні бізнесу є законодавчі обмеження щодо укладення контрактів із клієнтами, підрядниками, а також угод між засновниками компанії. У порівнянні із законодавством інших країн, американське законодавство передбачає максимально широку свободу в укладенні контрактів. 

У США розвинута практика вестингу, а також можливість випуску різних класів акцій. Наприклад, акції класу “А” передбачають право не тільки на отримання дивідендів, а і голосуванні на щорічних зборах, класу “Б” - лише на отримання дивідендів.

5. Можливість еміграції

Якщо одна із ваших довгострокових цілей - переїзд до США, то діючий бізнес в США може бути однією із опцій. Так, в США передбачені наступні візи для менеджерів і керівників  L1-A - тимчасова робоча віза та EB-1C - “зелена карта”.